Вы находитесь на архивной версии сайта, для получения актуальной информации перейдите на новую версию сайта!

Лiтопис унiверситету: події і факти (2008 - 2015)

2008

 У цьому році НТУ «ХПІ» випускає 2118 спеціалістів, із них 187 отримують «червоні» дипломи. Також успішно захистили дипломні проекти та роботи 960 студентів-контрактників.

30 січня в НТУ «ХПІ» відкрито мемориальну дошку Льву Давидовичу Ландау на честь 100-річчя з дня народження видатного радянського фізика-теоретика, академіка АН СРСР, лауреата Нобелевської премії. Завідував кафедрою теоретичної фізики ХММІ в 1932-1937рр.

На території університету встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору 1932–1933 р.р..

50 років  виповнилося санаторію-профілакторію «Політехнік»

НТУ “ХПІ” увійшов у “десятку” кращих вузів країни (за версією журналу “Кореспондент”)

Підготовчий факультет для іноземних громадян Центру підготовки іноземних громадян НТУ “ХПІ” відсвяткував 35-річчя.

Унікальна установка, у розробці якої взяли участь співробітники відділу електрофізичних технологій НДПКІ «Молнія»,  отримала назву “Кращий вітчизняний товар року”.

Виповнилося 60 років кафедрі “Автоматики та керування в технічних системах”.

Університет отримав Золоту медаль виставки «Сучасна освіта в Україні – 2008» за перемогу в номінації «Упровадження здобутків університетської науки в освітню практику»

В університеті на факультеті бизнесу та фінансів відкрито нову спеціальність «Соціология» .

2009

25–27 лютого НТУ «ХПІ» присуджена золота медаль за перемогу в конкурсі у номінації «Інтеграція науки і освіти – необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах», який проводився в м. Києві в рамках 12-тої Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2009». Це вже десята вища нагорода університету, отримана в цьому конкурсі.

НТУ «ХПІ» удостоєний Почесного звання «Лідер у створенні сучасних засобів навчання» за багаторічну інноваційну діяльність по створенню інформаційних технологій та засобів для навчання і нагороджений Почесним дипломом МОН і АПН України. За плідну організаторську і творчу роботу з інноваційного розвитку освіти України оголошено подяку ректору НТУ «ХПІ», професору Л.Л. Товажнянському.

Редактора газети «Політехнік» НТУ «ХПІ» С. П. Землянську секретаріат НСЖУ нагородив ювілейною «Золотою медаллю української журналістики».

Кафедрі Автоматизованих систем керування виповнилося 45 років.

7 - 9 вересня відбулося засідання секції Науково-методичної ради з машинобудування і металообробки Міністерства освіти і науки України за професійним спрямуванням «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання». Цей захід був присвячений 80-річчю кафедри «Підйомно-транспортні машини і обладнання» університету.

17 жовтня виповнилося 25 років кафедрі економіки та маркетингу.

2010

27 вересня НТУ “ХПІ ” виповнилося 125 років. Разом із університетом ювілеї відзначили також факультети і кафедри: інженерно-фізичний, електроенергетичний та механіко-технологічний факультети – 80 років, енергомашинобудівний – 60, факультет транспортного машинобудування – 45, кафедри загальної та експериментальної фізики; хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології – 125 років. Кафедрам технології жирів та продуктів бродіння, автомобіле- і тракторобудування, турбінобудування, технічної електрохімії, нарисної геометрії і графіки, організації виробництва та управління персоналом виповнилося 80. А кафедри іноземних мов, загальної економічної теорії і фізичного виховання приймали вітання з нагоди 60-річчя, автоматизації хіміко-технологічних систем і екологічного моніторингу – 45.

Виповнилося 80 років кафедрі турбінобудування.

Була заснована кафедра «Видобування нафти, газу та конденсату» для підготовки спеціалістів в нафтогазовій промисловості. На кафедрі навчаються студенти спеціальності «Видобування нафти та газу».

Була започаткована кафедра «Зварювання». ЇЇ утворення було зумовлено проханням ведучих підприємств – флагманів економіки України ОАО – «Турбоатом», ОАО – «Електроважмаш», ОАО – Харківський турбінний завод, ГП – завод ім. Малишева, ОАО – Харківський авіаційний завод та ін. які відчувають гостру потребу в інженерних кадрах зварювального профілю.

2011

1 січня виповнилося 60 років газеті НТУ “ХПІ” “Політехнік”. 1 січня 1951 року побачив світ перший номер газети «Ленінські кадри», зараз ми її знаємо під іншою назвою - «Політехнік».

НТУ «ХПІ» увійшов до світового рейтингу, а саме – до рейтингової системи незалежного агентства «РейтОР». Це агентство відібрало із 15 тисяч університетів світу 500 кращих із 70 країн (включаючи майже 100 вузів Росії та країн СНД і Балтії). Серед них Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» займає 356 позицію. Це є другим показником серед п’яти вітчизняних університетів, які також увійшли до цього рейтингу.

Виповнилося 50 років кафедрі “Обчислювальна техніка та програмування”.

В травні виповнилось 20 років заснування кафедри менеджменту. За цей період підготовлено понад 560 бакалаврів, 750 спеціалістов та 29 магістрів.

Кафедра «Інформаційно-вимірювальні технології і системи» (ІВТС), що була заснована у червні 1961 р., відзначила свій 50-річний ювілей.

2012

29 мая руководитель Ассоциации сирийских выпускников Арус Мохаммед вручил ректору НТУ «ХПИ» Л. Л. Товажнянскому памятную эмблему этой организации. Ректор отметил, что это знаковое событие позволит укрепить сотрудничество Украины и, в частности, Национального технического университета «Харьковский политехнический институт», со своим давним партнером и другом – сирийским народом.

С 27 августа по 14 сентября кафедра украинского, русского языков и прикладной лингвистики принимала стажёров из французского университета Бордо-3 и Берлинского университета им. Гумбольдта.

Подвійний диплом – нові можливості для студентів НТУ «ХПІ» – учасник проектів Tempus практично від початку існування цієї міжнародної програми, якій у 2013-му виповниться 20 років.

Факультет бізнесу та фінансів відкрив прийом на спеціальність "Менеджмент інвестиційної діяльності" та у магістратуру за спеціальністю "Фінанси і кредит".

2013

Факультет бізнесу та фінансів розпочав набір на новий напрям підготовки – "Товарознавство і торговельне підприємництво".

30 січня - 1 лютого 2013 року у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» була проведена ХІ Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті».

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» пройшов акредитацію напрямів, спеціальностей та університету в цілому.

Наукові роботи студентів кафедри двигунів внутрішнього згоряння НТУ «ХПІ» були відзначені високими результатами в рамках Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, який проходив на базі університету. З 13 робіт за спеціальністю «двигуни внутрішнього згоряння» 5 зайняли призові місця.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» на шостому місці серед 200 кращих вузів України згідно з академічним рейтингом університетів «Топ-200 Україна».

10 вересня Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» увійшов до рейтингу кращих вузів світу, за версією британської компанії Quacquarelli Symonds (QS). НТУ «ХПІ» зайняв місце у сьомій сотні списку. 1 жовтня 2013 року в стінах Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ» відбулися заходи, присвячені 69-й річниці створення цього навчального закладу.

2014

100-річчя кафедри «Гідравлічні машини» ім. академіка Г.Ф.Проскури. За багато років на кафедрі проведено понад 200 науково-дослідних робіт з великим техніко-економічним ефектом у промисловості. Розробки кафедри впроваджені на підприємствах України, Росії, в європейських країнах, в країнах Латинської Америки, в Індії та ін.

Кафедра Комп'ютерного моніторингу і логістики НТУ «ХПІ» уклала договір з корпорацією Microsoft. Відповідно до угоди, кафедра включена в програму "IT - академія Microsoft", мета якої – впровадження в освітню систему підготовки фахівців за напрямом «Комп'ютерні науки», єдину для всіх країн світу.

Студенти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» взяли участь у Всеукраїнському етапі Міжнародного студентського конкурсу з інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge».

НТУ «ХПІ» увійшов до числа кращих вузів країн СНД за висновком рейтингового агентства «Експерт РА». При оцінюванні університетів використовувалися такі показники, як: рівень умов для отримання якісної освіти; рівень затребуваності роботодавцями випускників вузу; рівень науково-дослідної діяльності вуза, а також частка іноземних громадян серед студентів.

У Харківському комп'ютерно- технологічному коледжі НТУ «ХПІ» організували перший в історії Харкова захист диплома через Skype.

Новий напрямок підготовки студентів 6.051501 «Видавнича справа та поліграфія» відкрила кафедра системного аналізу та управління НТУ «ХПІ».

НТУ «ХПІ» – у п'ятірці найкращих університетів рейтингу «ТОП 200 Україна» в 2014 році. У порівнянні з минулим роком університет поліпшив свою позицію - тоді він посідав шосте місце.

НТУ «ХПІ» вперше увійшов до трійки кращих університетів України за версією міжнародного рейтингу Webometrics.

2015

У зв’язку із закінченням контракту ректора НТУ «ХПІ», професора Леоніда Леонідовича Товажнянського з 19 січня 2015 року наказом МОН України звільнено з цієї посади та 20 січня призначено проректором з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ». З 20 січня 2015 року виконуючим обов’язки ректора НТУ «ХПІ» наказом МОН призна чено проректора з наукової роботи Андрія Петровича Марченка.

НТУ «ХПІ» зайняв II місце в рейтингу кращих вузів Харкова та Харківської області.

На АТ ХТЗ запустили перший трактор з безступінчастою трансмісією, розробленою вченими НТУ «ХПІ» та спеціалістами заводу.

НТУ «ХПІ» посів друге місце серед українських вузів у міжнародному рейтингу Webometrics.

Кафедра міжкультурної комунікації та іноземної мови Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відкрила нову спеціальність «Медіакомунікації».

Вибори ректора. По результатам виборів ректора НТУ "ХПІ" кандидатура професора Сокола Є.І. отримала підтримку 70,1 % голосів виборців.

7 травня в НТУ «ХПІ» відбувся Урочисто-траурний мітинг, присвячений 70-й річниці Перемоги та пам'яті політехніків, загиблих у Другій світовій війні та в боях за Україну.

Згідно із законом «Про вищу освіту», у якому передбачена можливість відокремлення повноважень ректора університету від повноважень голови вченої ради, 24 квітня 2015 року член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Почесний ректор НТУ «ХПІ», доктор технічних наук, професор, Леонід Товажнянський обраний головою Вченої ради НТУ «ХПІ».

50 років факультету Транспортного машинобудування Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

НТУ «ХПІ» знову потрапив до п'ятірки найкращих ВНЗ України в консолідованому рейтингу за версією інформаційного ресурсу «Освіта.ua».У східному регіоні вуз посів друге місце.

Академія Cisco при Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» отримала новий статус – Центр підготовки інструкторів.

НТУ «ХПІ» виповнилося 130 років. В день 130-річчя Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на території навчального містечка біля головної алеї вузу урочисто відкрили пам'ятник Першому інженеру.

 

 

1870 — 1899 | 1900 — 1930 | 1931 — 1970 | 1971 — 1985 | 1986 — 2007 | 2008 — 2015

† 11.12.2015 14:24:00