Вы находитесь на архивной версии сайта, для получения актуальной информации перейдите на новую версию сайта!

Спортивний комплекс

У житті студентів і співробітників університету величезну роль грає учбово-спортивний комплекс вузу - один із кращих в Україні, що вирішує завдання державної важливості - здійснення фізичного виховання. Головним його завданням є твердження здорового способу життя як невід'ємного елемента загальної культури особистості, протидія факторам, що негативно впливають на здоров'я членів вузівського колективу, вироблення вмінь самостійно використовувати методи й форми фізичної культури в трудовій діяльності й у відпочинку. Більше 10.000 чоловік щорічно прилучаються до руху «Спорт для всіх».

Унікальний спорткомплекс НТУ «ХПІ» у Молодіжному парку в Харкові був побудований в 1985-1991 роках (загальна площа 8602 м2). Епопея його будівництва є яскравою сторінкою біографії всього університету. Фінансування забезпечили багато завідувачів кафедрами через Міністерства й відомства СРСР і України. На зведенні спорткомплексу працювали тисячі студентів, сотні викладачів і співробітників. Багато вдосконалень було внесено для того, щоб створити штучне внутрішнє середовище, що сприяє повноцінним різноплановим заняттям спортом і рекреації. Це єдине спортивне спорудження України, відзначене Державною премією в області архітектури, має статус «База олімпійської підготовки збірних команд України».

Університет має найсучасніший спортивний комплекс із легкоатлетичним манежем, 14 спортивних залів, два басейни, у тому числі 50-метровий плавальний басейн, ігровий зал, спеціалізовані зали для боротьби, гімнастики, настільного тенісу, аеробіки, 3 тренажерних зали, стадіон з ігровими площадками для тенісу, мініфутболу й баскетболу, занять гімнастикою, легкою атлетикою, футболом. А також є конференц-зал, навчальні аудиторії, зал для занять спеціальної медичної групи. Заняття ведуться більш ніж по 30 видам спорту й формам рухової активності. Наявність такої бази дає можливість для активного заняття спортом студентам і співробітникам університету, показати високі результати в різних змаганнях, мати висококласних спортсменів у різних видах спорту.

В 1953 році почалася робота з будівництва спорттабору «Політехнік» (загальна площа приміщень 2906 м2) у сосновому лісі в урочищі Фігуровка на березі Сіверського Дінця біля міста Чугуєва. Багато поколінь студентів і викладачів зберігають вдячну пам'ять по цьому й нині легендарному місцю літнього відпочинку й одночасно напружених тренувань.

Освоєння й будівництво спорттабора «Студентський» (загальна площа приміщень 6770 м2) в ущелині Карабах біля Алушти на березі Чорного моря почалося в середині 60-х років минулого століття . У розвиток «Політехніка» і «Студентського» вкладалися значні матеріальні кошти протягом десятків років.

Серед тисяч активних спортсменів НТУ «ХПІ» є олімпійські й світові чемпіони, переможці міжнародних і національних змагань: це Г. Артеменко, Т. Єна, А. Москальцов, В. Хомутов (альпінізм), А. Баркалов (водне порожній), Г. Гафанович (волейбол), Д. Безкоровайний, Р. Бабаєв (армспорт), Г. Близнюков, А. Кайдаш, А. Твердоступ, Л. Ткаченко-Гарькавая (легка атлетика), Я. Дементьєва (академічне веслування), Н. Єсипенко (бадмінтон), И. Кириченко, И. Целовальников (велоспорт), А. Раєвський, Д. Сластин (баскетбол) і інші.

Протягом 2001-2004 р.р. спортсмени НТУ "ХПІ" завоювали 123 золоті, 84 срібні й 77 бронзових нагород на національних, європейських і світових змаганнях.

НТУ «ХПІ» - переможець V і VI Універсіад України в 2001 і 2003 роках.

Значні досягнення мають політехніки у XXVIII Олімпійських ігор в Афінах 2004 року:

А. Сердюк- призер XXVIII Олімпійських ігор.

О. Рижкова, А. Твердоступ, Я. Дементьєва - учасники Ігор. Чемпіони миру по армспорту - Д. Бескоровайний і Р. Бабаєв.

Чемпіоном і призером XII Паралимпійських ігор в Афінах 2004 року став А. Жильцов. На його рахунку у легкій атлетиці золото, срібло й бронза.

Спортсменів готують 5 заслужених тренерів України, 8 майстрів міжнародного класу, 40 майстрів спорту.

† 18.04.2013 16:13:00