Вы находитесь на архивной версии сайта, для получения актуальной информации перейдите на новую версию сайта!

Пам'ятник Першому інженеру відкрили в день 130-річчя НТУ «ХПІ»

18 листопада 2015 р.

SHE_5680

18 листопада, в день 130-річчя Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на території навчального містечка біля головної алеї вузу урочисто відкрили пам'ятник Першому інженеру. Автор скульптурної композиції для першого технічного вузу Східної України — відомий харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов.

SHE_5532

Незвичайний пам'ятник встановили з ініціативи та за рахунок власних коштів Асоціації випускників НТУ «ХПІ».

Основа композиції — струмінь води, на якій розміщується перший випускник і його викладач, за ними — арка першого корпусу університету, потім об'ємні зображення того, чим знаменитий НТУ «ХПІ» — від паровоза до ракети. Постамент виготовлений з граніту, а основу пам'ятника — з двох матеріалів: міді та бронзи. Автор називає таку комбінацію незвичайною і здатної здивувати. Висота пам'ятника Першому інженеру — 6 метрів, розмір постаменту — 4х4 метри.

За словами одного з авторів ідеї нової скульптури, ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, пам'ятник присвячений всім інженерам минулих, нинішніх і майбутніх поколінь. Він уособлює основні технічні галузі, для яких веде підготовку кадрів Харківський політехнічний інститут.

 SHE_5493    SHE_5512    SHE_5562   IMG_1615

† 29.10.2014 13:54:00